Balının Cilde Faydaları

Artvin Balının Cilde Faydaları | Artvin BalıBal, arıların ürettiği ve kovanlarda depoladığı tatlı, yapışkan maddedir.

Doğal haliyle bal, enzim aktivitesi, bitki maddesi ve canlı bakterilerin bir araya gelerek yüzlerce pratik kullanımla güçlü bir içerik oluşturmasıyla üretilir.

Balı oluşturan benzersiz süreç, onu sivilceyi temizleme, yara izlerini iyileştirme ve cilt tonunu dengeleme gibi kozmetik kullanımlar için özellikle değerli kılar.

Ham, pastörize edilmemiş bal, cilde topikal uygulama için en fazla potansiyele sahiptir.

Yüz için Bal Kullanmanın Faydaları

Ham bal, özellikle egzama veya sedef hastalığı gibi akne veya otoimmün cilt sorunlarınız varsa cildiniz için faydalı bileşenlerle doludur.

Ham bal, cildinizdeki bakterileri dengelemeye yardımcı olur, bu da onu sivilce için harika bir ürün haline getirir. Bal, sivilce karşıtı bir ürün olarak incelenmiştir ve diğer popüler ürünlerden önemli ölçüde daha etkili olduğu bulunmuştur.

Bal, cilt hücrelerinizin iyileşme sürecini hızlandırır. Lekeleriniz veya egzama salgınınız varsa, pastörize edilmemiş bal, iyileşmeyi hızlandırabilir ve iltihabı azaltabilir.

Ham bal aynı zamanda doğal bir eksfoliyatördür yani yüzünüze uygulandığında kuru, donuk cildi çıkarır ve altındaki yeni cilt hücrelerini ortaya çıkarır.

Yüzde Bal Kullanımı

Yüzünüze bal uygulamak oldukça basittir, ancak bunu yapmanın farklı yolları vardır.

Yüz Akne, Sedef Hastalığı ve Egzama için Bal

Kronik cilt rahatsızlıkları için bal, bir macun, leke tedavisi veya birkaç dakika beklettiğiniz bir yüz maskesi ile tedavi edilebilir.

Bu koşulları tedavi etmek için balın kullanılmasıyla ilgili en önemli şey, Bal gibi pastörize edilmemiş bal kullanmaktır.

Etkili olması için kullandığınız balın sağlıklı bakterileri içermesi çok önemlidir. Bu, bağışıklık sisteminizi harekete geçirecek ve iltihaplanma ve kızarıklığa yardımcı olmanın yanı sıra lekeleri iyileştirecektir.

Yüzünüz için bal kullanmanın bir yolu, yatıştırıcı bir yüz maskesi tedavisi oluşturmak için onu diğer malzemelerle karıştırmaktır.

Cildi Parlatmak ve Parlatmak için Bal

Araştırmacılar, yüzünüzde bal kullanmakla koyu lekeleri aydınlatmak arasında doğrudan bir bağlantı kurmadı.

Ancak balın peeling özelliği olduğundan, yüzünüzde kullanmak cildinizin donuk görünmesine neden olan ölü cilt hücrelerini yok edebilir. Bu daha parlak cildi ortaya çıkarabilir.

Yüzünüzü sabun ve suyla yıkadıktan sonra Bal veya başka bir pastörize edilmemiş çiğ balı yüzünüze sürün. İsterseniz balı daha az yapışkan ve daha kolay çıkarılması için saf suyla seyreltin. Durulamadan önce balı birkaç dakika cildinizde bırakın.

Yara İzinin Kaybolması için Balın Faydaları

Artvin Balının Cilde Faydaları | Artvin BalıBal vücudunuzun iyileşme sürecine yardımcı olur ve bu da sivilce izlerinin solmasına yardımcı olabilir. Balı yara izi üzerinde leke tedavisi olarak kullanabilir her gün veya gün aşırı olarak yara izinizin olduğu yere macun olarak uygulayabilirsiniz.

Bal yüz maskelerini yukarıda açıklandığı gibi güzellik rutininizin bir parçası olarak kullanırsanız sonuçları da görebilirsiniz. Balın iyileştirme yetenekleri hakkında bildiklerimizin sınırlı olduğunu ve hala gelişmekte olduğunu unutmayın. Bir çalışma, balın yanıkların ve derin kesiklerin neden olduğu yara izi için iyi olmayabileceğini buldu.

Balın Yüze Uygulanmasının Yan Etkileri

Balın çoğu insanda alerjik reaksiyona neden olma olasılığı düşüktür. Bilinen herhangi bir alerjiniz varsa, bu ilaçlardan herhangi birini dikkatli kullanmalısınız.

Alerjiniz olup olmadığını görmek için yeni ürünleri daima cildinizin minimum görünür olan küçük bir bölgesinde test edin.

Yatmadan önce yüzünüzdeki balı temizlediğinizden emin olun. Yüzünüzde kalan bal tozu ve diğer kalıntıları çekebilir ve bu da aktif bir kaçağı şiddetlendirebilir.

Bu lezzetli altın sıvının cildiniz üzerindeki faydaları için bizi bu kadar güçlü kılan şeyin ne olduğunu merak ediyorsunuz. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Yüzyıllar boyunca Bal, yaşam tarzımızın ayrılmaz bir parçası olarak kaldı. Yemek pişirmek amacıyla kullanılmasından çeşitli hastalık ve rahatsızlıkların tedavisi için yargılanmaya kadar; Balın bedenin genel dış ve iç sağlığı için sihirli bir iksir olarak itibarı ve inanılırlığı değişmeden kalmıştır. Temel besin maddelerinin merkezi olarak; Bal, iyi tanımlanmış nedenlerle beslenme uzmanlarının, diyetisyenlerin, güzellik uzmanlarının ve naturopatların favorisi olmuştur.

Neden Cilt için Bal?

Balın cilt için kullanılması her zaman iyi bir fikirdir. Mutfağınızda bulunan doğal malzemelerle karıştırıldığında, etkili ve ucuz güzellik bakımı sağlar. Cildinize düzenli olarak bal uygulamak, size hayal gücünüzün ötesinde sonuçlar verebilir ve sağlıklı, daha genç görünen ve ışıltılı bir cilt elde etmede uzun bir yol kat edebilir.

Balın Cilt ve Yüze Faydaları Nelerdir?

 • Cildi derinlemesine nemlendirir.
 • Gözenek Temizleyici görevi görür.
 • Nazik Eksfoliye Edici.
 • Yaraları iyileştirir.
 • Güneş yanığında faydalıdır
 • Akne ve Sivilcelerle Savaşır
 • Gençlik görüntüsü verir.
 • Doğal bir Parıltı ekler
 • Kırışıklıkları Azaltmaya Yardımcı Olur
 • Cilt rengini parlatır.
 • Cildinizi ve yüzünüzü güzelleştirmek için balın nasıl kullanılabileceğini ayrıntılı olarak öğrenmelisiniz.