Kekik Balı Faydaları

Yararlı Maddeler Açısından Zengin

Birincisi, bitki bileşikleri, antioksidanlar ve bitkisel besinler bakımından çok zengindir, bu da bu ürünün neden bu kadar talep gördüğünü açıklar. Bir çalışma, kekik balının vücudumuzdaki sayısız kötü bakteri ve diğer böcekler söz konusu olduğunda son derece güçlü olduğunu kanıtladı!

Antiseptik özellikler

Kekik balı kullanarak flus, solunum yolu enfeksiyonları, öksürük, ağız ve diş eti sorunları, akne ve Candida dahil diğer cilt problemlerini önler.

Kekik ve Kanser

Bir Yunan araştırması, kekiğin kendisinin rahim ve prostat içindeki hormona bağımlı kanser hücrelerinin canlılığını azalttığını belirtiyor. Ayrıca kekik balı ile zenginleştirilmiş bir diyetin meme, prostat ve endometriyal kanser riskini önemli ölçüde azaltabileceğini öne sürüyorlar.

Timus Bezine Fayda Sağlar

Cilt Bakımı için Uygundur

Kekik Bal Faydaları | Artvin BalıHem balda hem de kekikte bulunan biyolojik olarak aktif bileşikler sayesinde, kombinasyonları harika bir dezenfektan oluşturur! Sadece dahili olarak değil, aynı zamanda harici kullanım için de uygundur.

Faydaları: Kekik balı, şaşırtıcı sağlık yararları ile bilinir. Bazı önemli avantajlar burada bulunabilir. Üretim: Laboratuvarda Test Edildi. Filtrelenmemiş ve herhangi bir Pastörizasyon yapılmadan 35 derecenin altında ekstrakte edilmiştir. Aromaları, maya enzimlerini ve fenolü yok eden herhangi bir Isıtmaya uygulanmaz.

Kekik Balı: Anti-Alerjik, Anti-Oksidan ve Anti-Kanser Özellikleri

Kekik balı, Yabani Kekik, Bahçe Kekiği, Kekik Annesi veya bitkilerin Thymus cinsindeki diğer türlerin çiçek nektarından elde edilen arılar tarafından yapılır. Bu nispeten pahalı gurme bal, Fransız tostu ve kreplerinde lezzetlidir, ancak aynı zamanda çaya ve bitkisel infüzyonlara hoş bir lezzet ve tatlılık katabilir. Kekik balı, mutfak özellikleri bir yana, güçlü antioksidan, kanser önleyici ve anti alerjenik özellikleri sayesinde sağlık açısından da faydalıdır.

Kekik Balı Güçlü Antioksidan Özelliklere Sahiptir

Kekik balı, güçlü antioksidan özelliklere sahiptir. Antioksidanlar, güneş ışığı, sigara dumanı, hava kirliliği, böcek ilaçları, enfeksiyon ve metabolizma gibi şeylerin ürettiği serbest radikalleri, kararsız molekülleri etkisiz hale getirmeye yardımcı olur. Bu kararsız moleküllerin kalp hastalığı, çeşitli kanser türleri, selülit, katarakt ve astım dahil olmak üzere çok sayıda hastalık ve durumun gelişmesine katkıda bulunduğuna inanılmaktadır. Serbest radikaller aynı zamanda cildin erken yaşlanmasını da teşvik edebilir, bu nedenle serbest radikal temizleyici antioksidanlar kırışıklık karşıtı diyetlerde önemli bir rol oynar.

Kekik Balının Kanser Önleyici Etkileri Vardır

Kanser, dünya çapında önde gelen bir ölüm nedenidir ve bu korkutucu hastalıktan kaynaklanan ölümlerin artmaya devam edeceği tahmin edilmektedir. İyi haber şu ki, kanser riskinizi azaltmak için çok şey yapabilirsiniz: Fazla vücut ağırlığını azaltmak, sigarayı bırakmak, daha az alkol tüketmek ve potansiyeli olan bol miktarda sağlıklı yiyecek içeren bir kanser önleme diyetini uygulamak için çalışmaya başlayabilirsiniz anti-kanser özellikleri.

Kanser karşıtı diyetinizin bir parçası olarak, beyaz şeker alımınızı azaltmak ve kekik balı gibi daha sağlıklı tatlandırıcılara geçmek isteyeceksiniz. Kekik çiçeği balı, sofra şekerine daha sağlıklı bir alternatif arayan insanlar için genel olarak iyi bir seçim olarak görülmekle kalmaz, bu tam gövdeli balın aynı zamanda endometriyal kanser hücrelerinin (Ishikawa hücreleri) ve prostat kanseri hücrelerinin (PC) canlılığını azalttığı da gösterilmiştir. 3 hücre).

Kekik Balı Quercetin ve Diğer Anti-Alerjenik Bileşikler İçerir

Halk hekimliğinde bal, içerdiği az miktarda polen nedeniyle ilkbahar alerjilerine çare olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Mevsimsel alerjilere çare olarak balı önerenler, alerji mevsiminden önce her gün yerel bal tüketmenin vücudunuzun polene alışmasına ve vücudunuzun polene karşı bağışıklık kazanmasına yardımcı olabileceğini iddia ediyor. Bununla birlikte, bilim adamları, mevsimsel alerjilere neden olanın, arılar tarafından taşınan çiçeklerdeki polen değil, genellikle rüzgârda uçuşan polenlerin (ağaçlar ve yabani otlar gibi çiçek açmayan bitkiler tarafından salınan) olduğunu belirtmek için hızlı davrandılar.

Bununla birlikte, son zamanlarda yapılan bir çalışma, arılar tarafından toplanan polenin, IgE immünoglobulinin mast hücrelerine bağlanmasının inhibisyonunun aracılık ettiği anti-alerjenik etkilere sahip olduğunu bulmuştur. Bununla birlikte, dükkanlarda bulduğunuz balların çoğu filtrelenmiştir ve bu nedenle varsa çok az polen içerir.

Balın iyi bir anti-alerji gıda olup olmadığı konusundaki tartışmaların çoğu, balın polen içeriğine odaklanmıştır. Bununla birlikte, kekik balı da dahil olmak üzere bazı ballar, anti-alerjenik etkiler gösterebilen polen dışındaki maddeler açısından doğal olarak zengindir. Örneğin kekik balının, diğer ballara kıyasla olağanüstü yüksek seviyelerde quercetin içerdiği gösterilmiştir.

Ek olarak, kekik balının, biberiye, kekik, fesleğen, mercanköşk ve adaçayı gibi bazı mutfak otlarında özellikle bol miktarda bulunan bir polifenol olan yüksek seviyelerde rosmarinik asit içerdiği bildirilmiştir. Hem hayvan çalışmaları hem de insan çalışmaları, rosmarinik asidin alerjik reaksiyonları bastırmaya yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. Bu olumlu etkiler, alerjik immünoglobulin tepkilerini ve lökositlerin neden olduğu iltihabı bastırma kabiliyetiyle bağlantılı görünmektedir.