Hakkımızda

2003 yılında Kocaelinde kurulan Atak Gıda Ltd. Şti. halkımıza Artvin'de hakiki bal üreterek, bu hizmeti müşterilere vermenin mutluluğu içerisindedir.
Ar-ge' ye önem veren firmamız, müşterilerimizin sürekli memnuniyetini sağlamak için; çalışanlarımızın sürekli eğitimini ve denetimini, tedarikçilerimizle işbirliğini, kaliteli ürün ve güvenilir hizmet ağı sunmayı temel prensip edinmiştir.

Artvin Balı adının saflık, doğallık, kalite ve ulaşılabilirlik kelimeleriyle birlikte anılmasını, akla bu kelimelerle gelmesini sağlamak hedefindeyiz ve bu hedefi gerçekleştirmekte de iddialıyız.

Artvin / Kaçkar Balı Coğrafi Özellikleri
(Avrupa-Sibirya) floristik bölgesi içinde yer alan Kaçkar Dağları aynı zamanda Kafkaslar'a kadar uzanan Kolchis (kolsik) flora içindedir. Doğu Karadeniz Ormanları'nın %12'si insan müdahalesinin olmadiğı ve içerdiği agaçların büyük çogunlugunun doğal olgunluğa eriştiği Doğal Yaşlı Orman (Old Growth Forests) olarak nitelendirilmektedir.
Bu bölgede yapılan araştırmada 220 adet endemik (yeryüzünün baska hiçbir yerinde rastlanmayan türler) bitki tespit edilmiştir. Doğu Karadeniz Bölgesi'nin endemizm oraninin %23 oldugu tespit edilmiştir. Buna göre bölgede yetişen 2239 bitki türünden 514 tanesinin endemik olma olasılığı oldukça yüksektir. Bu bitkilerin 428 tanesi çok nadir görülen ve 300 tanesi Türkiye içinde nadir görülen bitkilerdir.

Bölgede tespit edilen bazı endemik türler: Galanthus caucasicus (Kardelen), Cyclamen parviflorum ( Siklamen), Iris lazika (Dogu Karadeniz Süseni), Galanthus rizehensis, Rhododendron ungernii (kumar-orman gülü), Delphinium formosum, Lonicera caucasica orientalis,

Tibbi amaçla kullanilan birkaç bitki: Scabiosa caucasica, Capparis spinosa, Colchicum speciosum, Frangula alnus, Atropa belladonna,

Bazı Agaç Türleri: Castanea sativa (kestane), Carpinus betulus (gürgen), Acer divergens (akçaagaç), Alnus glutinosa barbata (kizilagaç), Ulmus glabra (karaagaç), Fagus orientalis (kayin), Buxus sempervirens (simsir), Picea orientalis (Dogu Karadeniz Ladini), Abies nordmanniana (Dogu Karadeniz göknari), Pinus silvestris (sariçam)