Ballı Sütün Faydaları

Ballı Sütün Faydaları| Artvin BalıBal ve Süt, önemli özelliklere sahip olduğu bilinen iki bileşendir. Bal ile süt birleştirildiğinde, birçok sağlık yararına sahip olduğu bilinen harika bir karışım oluşturur.

Balanti-oksidan, anti-mikrobiyal özellikleriyle, birçok sağlık sorunuyla savaşmak için mükemmel bir doğal ilaç görevi gören birçok besin maddesine sahiptir. Güçlü bir protein, kalsiyum, laktik asit ve mineral kaynağı olan süt de birçok iyileştirici özelliğe sahiptir.

Tıbbi ve sağlık amaçlı kullanılmasının yanı sıra besleyici süt ve bal karışımı cilde de faydalıdır. Her ikisinde de bulunan anti mikrobiyal etki ve temizleme özellikleri sayesinde, cilt sağlığı için birçok fayda sağlamak için ihtiyacınız olan tek şey bal ve süt.

Bal ve Sütün Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Gelişmiş Sindirim

Sütlü bal, bir bireyin sindirim sisteminin çalışma şeklini iyileştiren nefis bir içecektir. Bu da kabızlığı ve krampları önlemeye yardımcı olur.

Artan Dayanıklılık

Sabah uyanır uyanmaz süt ve bal alındığında dayanıklılık kuvvetli bir şekilde artırılabilir. Bu karışım, bir kişinin vücudunu gerekli tüm karbonhidratlar ve gerekli proteinlerle yeniler.

Daha İyi Kemik Sağlığı

Bal ve süt, kemik sağlığının gelişmesine katkıda bulunur. Süt, bildiğimiz gibi, kemik yoğunluğunu artıran kalsiyum bakımından bol miktarda bulunur. Bal, buna ek olarak size enerji ve tatlı bir tat verir.

Uykusuzluğu Tedavi Etmek

İçinde bal bulunan bir bardak ılık süt, herkese iyi bir gece uykusu verebilir. Bunun nedeni, yapay şekerin vücudu rahatsız etmesi, ancak balda bulunan doğal şekerin vücudun iyi dinlenmesine yardımcı olan oreksin adı verilen bir nörotransmitteri kapatmasıdır.

Anti Bakteriyel Özellikler Açısından Zengin

Balın sütle birlikte faydalarının vücutta bakteri üremesini önlemeye kadar uzandığını birkaç örnek kanıtlamıştır. Süt ve balın karıştırılması süt ve balın bağırsakları sağlıklı tutarak ve bağırsak hareketlerini düzenleyerek kabızlık sorunları, bağırsak bozuklukları ve bu tür birkaç hastalığın tedavisinde kullanılır.

Solunum Problemleri için Evde Çaredir

Balla karıştırılmış süt, solunum problemlerini önlemek için etkili bir ev ilacı olarak çalışır. Ballı ılık süt, gece uykudan önce alındığında öksürük ve hafif solunum rahatsızlıklarında faydalıdır.

Gevşemeye Neden Olur

Günlük yaşamınızda stres, kaygı ve yorgunluk sizi rahatsız ediyorsa, o zaman az miktarda ılık sütle karıştırılmış bal içmek vücudunuzda uykunuzu uyandırmaya yardımcı olur ve böylece kendinizi rahatlamış ve gergin hissetmenizi sağlar.

Bal ve Sütün Cilt ve Saç için Faydaları Nelerdir?

Balın ve sütün faydaları, cilt ve saç için size çeşitli faydalar sağlamaya kadar uzanır. Yüzünüze ve saçınıza sağlık ve ışıltı katmak için bu harika malzemeleri kullanmanın birkaç yolu.

Yaşlanma Karşıtı

Balın olduğu gibi veya ev yapımı bir yüz maskesi şeklinde düzenli olarak sütle uygulanması, taze, daha parlak ve genç görünen cildi ortaya çıkarırken kırışıklıklar, koyu lekeler ve ince çizgiler gibi yaşlanma belirtilerini tersine çevirdiği bilinmektedir.

Yarım çay kaşığı balı 2 çay kaşığı süt ve ezilmiş muz ile karıştırın. Yüz ve boyun bölgesinin her yerine uygulayın. Ilık suyla durulamadan önce 15-20 dakika kurumaya bırakın. Daha iyi sonuçlar için haftada en az bir kez tekrarlayın. Çeşitli faydalarına bir göz atın cilt için bal

Sivilceyi Önler

Akne, her yaş grubundan insanlarda bulunan yaygın bir sorundur. Peki sütün ve balın faydalarının sivilce izlerinden kurtulmayı ve yüzünüzde görünmesini engellemeyi de içerdiğini biliyor muydunuz? Hem süt hem de bal, sivilceye neden olan bakterileri öldüren ve lekesiz bir cildi destekleyen anti bakteriyel ve anti mikrobiyal özelliklere sahiptir.

Cildi Nemlendirir

Cilde süt ve bal uygulanması, cildi derinlemesine nemlendirirken kuruluğun azalmasına yardımcı olur. Cildinizin beslenmesini ve nemli kalmasını sağlamak için karışımı gece yatmadan önce yüzünüze uygulayın. Ilık suyla durulamadan önce 10-15 dakika kurumaya bırakın. Çatlamış dudakları tedavi etmek için süt ve bal karışımı da kullanılabilir.

Cildi Derinlemesine Temizler

Çiğ süte birkaç damla bal eklemek harika bir doğal temizleyici olur. Yüze nazikçe masaj yapmak için bu karışımı kullanmak, cildin yüzeyindeki tüm kir ve kirlerden kurtulmanıza yardımcı olur ve size kusursuz ve lekesiz bir cilt verir.

Parlayan Bir Cilt Verir.

Ballı Sütün Faydaları| Artvin BalıSütle karıştırılmış bal, parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın en kolay ve en ucuz yolunu sunar.

Eşit miktarda süt ve bal alın ve iyice karıştırın. Yüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Suyla yıkayın ve yüzünüzde önemli bir fark olduğunu fark edin.

Yara İzlerini Azaltır

Yanınızdan ayrılmayı reddeden inatçı yaralar için, onlarla süt ve balla savaşmayı deneyin. Hem balın hem de sütün yara izlerini hafifletmeye yardımcı olan özellikleri vardır. Yarım fincan süte birkaç damla bal ekleyin ve yaralarınızın üzerine uygulayın. Daha iyi sonuçlar için zerdeçal da ekleyebilirsiniz. Bunu günlük olarak yapın ve belirli bir süre boyunca farkı görün.

Donuk ve Kuru Saçları Onarır

Donuk, kuru ve bölünmüş uçlu saçlardan bıktınız mı? Daha iyi sonuçlar için süt ve balla yıkayın. 1 bardak tam yağlı sütü 2 yemek kaşığı balla karıştırın. Bunu saçınıza uygulayın ve 15 dakika bekletin. Bunu normal şampuanınızla yıkayın. İşlemi haftada en az iki kez tekrarlarsanız saçlarınız yumuşak, ipeksi ve beslenmiş hissetmeye başlayacaktır.

Sütlü Balın Faydaları Nelerdir?

 • Gelişmiş sindirim.
 • Artan dayanıklılık.
 • Daha iyi kemik sağlığı.
 • Uykusuzluğu tedavi etmek
 • Anti bakteriyel özellikler açısından zengin.
 • Solunum problemleri için evde çare.
 • Gevşemeye neden olur.
 • Yaşlanma karşıtı.
 • Cildi nemlendirir.
 • Cildi derinlemesine temizler.
 • Parlayan bir cilt verir.
 • Donuk ve kuru saçları onarır.
 • Yara izlerini azaltır.
 • Sivilceyi önler.